0908 02 02 04 info@dcnb.sk

Služby

Pri prvej návšteve sa zameriavame na komplexné vyšetrenie a  zhodnotenie stavu vašej ústnej dutiny, kontrolou nielen zubov, ale i okolitých mäkkých tkanív. Ambulancia je vybavená najmodernejším intraorálnym röntgenovým prístrojom, ktorý umožňuje preniesť zachytený obraz do počítača. Po preventívnej prehliadke nasleduje konzultácia s lekárom – objasnenie problémov a samotný návrh ošetrenia. Prevencia u nás začína od tých najmenších, od prvých zúbkov. Našou snahou je naučiť  správnemu ústnemu zdraviu a zvýšiť prevenciu už u detí. 
Dentálna hygiena je dnes neoddeliteľnou súčasťou prevencie pred zubným kazom, zápalom ďasien, paradontitídou. Cieľom hygieny je aj váš svieži dych. Najčastejšími príčinami nepríjemného zápachu sú práve nánosy povlakov a kameňa, ktoré sa pravidelnou hygienou úspešne odstraňujú. Súčasťou dentálnej hygieny je aj poskytnutie informácií v oblasti dôkladnej čistoty ústnej dutiny a taktiež výživy. Proces dentálnej hygieny pozostáva z niekoľkých fáz. Profesionálnymi postupmi sa odstráni zubný kameň. Pieskovaním sa eliminujú pigmentové povlaky z cigariet, kávy, čaju, červeného vína… Leštiace pasty zuby vyhladia, zabezpečia intenzívnu fluoridáciu, ako aj ochranu citlivých krčkov. Dentálna hygiena sa odporúča vykonávať raz za pol roka. 
Proces bielenia odporúčame aplikovať po absolvovaní dentálnej hygieny. Ponúkame Vám na výber dva typy bielenia – ambulantné a domáce. Pri ambulantnom bielení je efekt bielenia rýchlejší. Po približne hodinovom pôsobení bieliaceho gélu je viditeľné bielenie už o niekoľko odtieňov. Pri domácom bielení si intenzitu bielenia reguluje pacient sám pomocou množstva bieliaceho gél a bieliacich nosičov, presne kopírujúcich Vaše zuboradie, zhotovených ambulantne. Po zaškolení  si pacient bieli zuby v domácom prostredí, kým nedosiahne želaný výsledok.
K endodontickému ošetreniu, inak povedané ošetreniu koreňových kanálikov,  pristupujeme v prípade, že dôjde k zápalu alebo odumretiu zubnej drene (najčastejšie v dôsledku hlbokého zubného kazu). Vo väčšine prípadov sa tento patologický proces prejavuje vystreľujúcou bolesťou, často v noci, citlivosťou zuba na studené alebo teplé podnety, bolesťou pri zahryznutí, ktorú sa pacient veľakrát snaží tlmiť liekmi proti bolesti. Cieľom tohto ošetrenia je odstránenie infikovaného tkaniva z vnútorného priestoru zuba, opracovanie koreňových kanálikov, ich dezinfekcia a hermetické zaplnenie. Takto ošetrený zub dokáže svojmu majiteľovi plnohodnotne slúžiť bez obmedzenia. V prípade veľkej straty tvrdého zubného tkaniva je po takom ošetrení doporučená  korunka, ktorá zaistí, že sa zub po ošetrení nezlomí. Takáto zlomenina by totiž mohla byť pre ošetrený zub fatálna.
Zubné náhrady  zabezpečujú nahradenie chýbajúcich zubov od jednotlivých zubov (fazetykorunky), ich častí až po skupiny chýbajúcich zubov(mostíky) či doplnenie zubov do takmer bezzubej alebo bezzubej čeľusti (čiastočne snímateľné/snímateľné náhrady). Možnosti dnešnej protetiky sú veľmi široké. Súčasný trend smeruje k čo najčastejšiemu využitiu fixných (nesnímateľných) riešení, ktoré sú pre pacienta nielen funkčné ale aj estetické, zvlášť pri využití keramických materiálov, ktoré dokonale imitujú zubnú sklovinu. Našim pacientom navrhujeme estetické, presne dosadajúce náhrady, ktoré pomôžu zlepšiť kvalitu života prostredníctvom dokonalej funkcie a estetiky v ústach.  Každú situáciu po strate zubov je možné riešiť viacerými postupmi v závislosti od nárokov pacienta a jeho finančných možností. Na dentálnom trhu je množstvo protetických materiálov, z ktorých si pacient môže vybrať od najlacnejších kovových po metalokeramické a zirkonoxidové, ktoré sú finančne najnáročnejšie. Všetky protetické práce sú zhotovované v najvyššom európskom štandarde s vysokým estetickým efektom, presnosťou, precíznym laboratórnym vypracovaním a dokonalou funkčnosťou.
Konzervačná stomatolígia sa venuje   ošetreniu zubného kazu, úrazov zubov a komplikácii s nimi spojenými. Cieľom ošetrenia postihnutého zuba je zub zachrániť  a  zachovať v ústnej dutine.V minulosti populárne amalgámové výplne sú v súčasnosti nahradzované vysokokvalitnými  kompozitnými  výplňovými materiálmi. Každému pacientovi venujeme individuálny prístup. Snažíme sa aby všetky zákroky prevádzané v našej ambulancii boli bezbolestné s maximálnou šetrnosťou k okolitým tkaniv.
Sarostlivosť o detský chrup je rovnako dôležitá a nevyhnutná ako o chrup v dospelom veku. K detským pacientom pristupuje zubný lekár so zámerom vybudovať si  s nimi pozitívny vzťah a dôveru.  Aktívna starostlivosť zo strany lekára by mala začať okolo prvého roku života. Prvé návštevy venujeme zoznámeniu pacienta s ambulanciou a komplexnému vyšetreniu. Dieťa si postupne zvyká na prostredie zubnej ambulancie.  V období zmiešaného chrupu dbáme na fluoridáciu trvalých zubov ako i pečatenie zubov. V prípade ťažkej spolupráce dieťaťa je možné naplánovať komplexné ošetrenie pod celkovou narkózou v prítomnosti anesteziológa.